Genvejsmenu:
S - Indhold
1 - Forside
2 - Nyheder
3 - Oversigt
4 - Søg

Oversigt Linkfactory kurser

CMS kurser, gå hjem møder og individuel undervisning

I Linkfactory opfatter vi uddannelse og kursus i CMS som et naturligt supplement til at drive et godt website. Jo bedre medarbejderne kender systemet, jo bedre vil det blive modtaget og integreret i organsationen og jo bedre vil driften af hjemmesiden forløbe.

Linkfactory afholder løbende kurser og seminarer for begyndere, mere avancerede brugere og udviklere i TYPO3 og Drupal CMS. Vi etablerer gerne ekstra kurser, hvis de angivne datoer ikke passer eller tilbyder individuel oplæring. 

Se alle Linkfactory kurser og gå hjem møder i vores kursuskalender

Lukkede CMS kursus firmahold

Er i 3 eller flere fra samme virksomhed, der skal på kursus i TYPO3 eller Drupal, kan Linkfactory tilbyde at oprettede lukkede firmahold.

Hermed er i sikret at der tages bedre afsæt i præcis Jeres virksomheds behov.

Skræddersyede kursusforløb

Linkfactory tilbyder selvfølgeligt også skræddersyede forløb, der giver en mere langsigtet effekt af undervisningen, tilpasset virksomhedens CMS løsning.

Kontakt os for tilbud på CMS kurser målrettet Jeres behov

Hvad kunderne siger

  • Sammen med Linkfactory fik vi belyst og dokumenteret vores udfordringer i administrationsdelen og fik efterfølgende et målrettet, individuelt kursus til selv at tackle dem.
    Martin Goldbach Olsen,
    Webredaktør, FTF

  • Linkfactory er professionelle, pålidelige og nytænkende og vi har haft et utroligt godt samarbejde med dem.
    Louise Juul Jensen
    Forbundssekretær, DSU

  • Styrelsen for Bibliotek og Medier har været meget tilfredse med Linkfactorys undervisere, kursusindhold og materialer. Alt foregik i en god atmosfære, med professionalisme, overblik og højt serviceniveau.
    Gitte Smed,
    Projektleder, Styrelsen for Bibliotek og Medier

  • Linkfactory råder over yderst engagerede og kompente undervisere, der formår at formidle ellers svært tilgængeligt stof på en måde, så jeg straks efter kurset kunne omsætte viden til praksis.
    Houston Wilson,
    Webmaster, Experimentarium

  • Med Linkfactorys kyndige og pædagogiske vejledning følte jeg mig mere tryg. Kurset var virkelig en positiv oplevelse.
    Jesper Svarre,
    Webmaster, Prosa

  • Med masser af hands-on undervisning på kurset blev jeg overbevist om, at extensionudvikling ikke er så svært som man får indtryk af. Efterfølgende har jeg allerede lavet 2 egne extensions.
    Agnete Moos,
    IT-medarbejder, University College Syd